GEN-DR150-P40
DigiKey Part Number
315-GEN-DR150-P40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GEN-DR150-P40
Description
GENERIC DUAL ROW 1.5 MM PITCH 40
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMD to DIP 1.5mm Connector 40 0.059" (1.50mm) FR4 Epoxy Glass
Category
Package Accepted
1.5mm Connector
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Number of Positions
40
Packaging
Bulk
Pitch
0.059" (1.50mm)