F127T254P20
DigiKey Part Number
F127T254P20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F127T254P20
Description
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.54 MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Plated Through Hole to Plated Through Hole 20 0.050" (1.27mm) FR4 Epoxy Glass
Category
Number of Positions
20
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Pitch
0.050" (1.27mm)
Series
Board Thickness
0.063" (1.60mm)