TND07SV471KTBAAAA0
DigiKey Part Number
565-TND07SV471KTBAAAA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
565-TND07SV471KTBAAAA0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TND07SV471KTBAAAA0
Description
VARISTOR 470V 1.75KA DISC 7MM
Customer Reference
Detailed Description
470 V 1.75 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
Category
Current - Surge
1.75 kA
Energy
30J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Capacitance @ Frequency
120 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum AC Volts
300 V
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Varistor Voltage (Typ)
470 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max)
517 V