TND07SV470KTBAAAA0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TND07SV470KTBAAAA0 |
Description | VARISTOR 47V 250A DISC 7MM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 V 250 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Surge 250 A |
Manufacturer Chemi-Con | Energy 2.3J |
Series | Number of Circuits 1 |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Capacitance @ Frequency 3300 pF @ 1 kHz |
Part Status Last Time Buy | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Maximum AC Volts 26 V | Grade Automotive |
Maximum DC Volts 34 V | Qualification AEC-Q200 |
Varistor Voltage (Min) 42 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Typ) 47 V | Package / Case Disc 7mm |
Varistor Voltage (Max) 52 V |