LDFL039172VJUV0E
DigiKey Part Number
565-LDFL039172VJUV0E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDFL039172VJUV0E
Description
CMC 1.7MH 39A 2LN TH
Detailed Description
1.7 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 39A DCR 1.5mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LDFL039172VJUV0E Models
Category
Current Rating (Max)
39A
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5mOhm
Series
Voltage Rating - DC
700V
Filter Type
Power, Signal Line
Size / Dimension
1.969" Dia (50.00mm)
Height (Max)
1.890" (48.00mm)
Inductance @ Frequency
1.7 mH @ 100 kHz