LDFL012282VD-V0E
DigiKey Part Number
565-LDFL012282VD-V0E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDFL012282VD-V0E
Description
CMC 2.8MH 12A 2LN TH
Detailed Description
2.8 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 12A DCR 9.5mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LDFL012282VD-V0E Models
Category
Current Rating (Max)
12A
DC Resistance (DCR) (Max)
9.5mOhm
Series
Voltage Rating - DC
250V
Filter Type
Power, Signal Line
Size / Dimension
1.220" Dia (31.00mm)
Height (Max)
1.063" (27.00mm)
Inductance @ Frequency
2.8 mH @ 100 kHz