LDFL006832VD-V0E
DigiKey Part Number
565-LDFL006832VD-V0E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDFL006832VD-V0E
Description
CMC 8.3MH 5.5A 2LN TH AEC-Q200
Detailed Description
8.3 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 5.5A DCR 26mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
26mOhm
Voltage Rating - DC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Packaging
Bulk
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
1.220" Dia (31.00mm)
Inductance @ Frequency
8.3 mH @ 100 kHz
Height (Max)
1.063" (27.00mm)
Current Rating (Max)
5.5A