LDFL006102VS-V0E
DigiKey Part Number
565-LDFL006102VS-V0E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDFL006102VS-V0E
Description
CMC 1MH 5.5A 2LN TH AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 5.5A DCR 16mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
16mOhm
Manufacturer
Chemi-Con
Voltage Rating - DC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Packaging
Bulk
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Features
Nanocrystalline Core
Filter Type
Power Line
Mounting Type
Through Hole
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Inductance @ Frequency
1 mH @ 100 kHz
Height (Max)
0.591" (15.00mm)
Current Rating (Max)
5.5A