KVF101L333M31NLT00
DigiKey Part Number
565-4739-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KVF101L333M31NLT00
Description
CAP CER 0.033UF 100V X8L 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8L 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KVF101L333M31NLT00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)