KTF251B334M32NLT00
DigiKey Part Number
KTF251B334M32NLT00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTF251B334M32NLT00
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
KTF251B334M32NLT00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)