48V-HYBRID-KIT
DigiKey Part Number
565-48V-HYBRID-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
48V-HYBRID-KIT
Description
48V Line Hybrid Capacitor Kit
Customer Reference
Detailed Description
Aluminum (Polymer) Capacitor Kit 22µF ~ 150µF 63V Surface Mount 35 Pieces (7 Values - 5 Each)
Category
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
Chemi-Con
Voltage - Rated
63V
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Part Status
Discontinued at DigiKey
Applications
Automotive
Kit Type
Aluminum (Polymer)
Quantity
35 Pieces (7 Values - 5 Each)
Capacitance Range
22µF ~ 150µF