CT12Z-30N650-1
DigiKey Part Number
2603-CT12Z-30N650-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CT12Z-30N650-1
Description
BUZZER ELEMENT 6.5KHZ 12MM
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard Buzzer Element 30V p-p 0.472" Dia (12.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CT12Z-30N650-1 Models
Category
Type
Standard
Manufacturer
Challenge Electronics
Capacitance @ Frequency
13000pF @ 100Hz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p