CTLHR10-06 TR13 PBFREE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CTLHR10-06 TR13 PBFREE |
Description | DIODE STANDARD 600V 10A TLM364 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 600 V 10A Surface Mount TLM364 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Reverse Recovery Time (trr) 25 ns |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 42pF @ 4V, 1MHz |
Part Status Last Time Buy | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V | Supplier Device Package TLM364 |
Current - Average Rectified (Io) 10A | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 10 A | Base Product Number |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |