3SMC22CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-3SMC22CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-3SMC22CATR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-3SMC22CATR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3SMC22CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 84.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V