1SMC75CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1SMC75CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-1SMC75CATR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-1SMC75CATR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1SMC75CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC
Detailed Description
121V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V