1SMC22CA TR13 PBFREE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
35.5V Clamp 42.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
DO-214AB, SMC
1SMC22CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1SMC22CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1SMC22CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
42.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V