1.5SMC82A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC82ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC82A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 70.1VWM 113VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
113V Clamp 13.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70.1V
Voltage - Breakdown (Min)
77.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V