1.5SMC7.5A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC7.5ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC7.5A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.3V Clamp 132A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
132A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.4V
Voltage - Breakdown (Min)
7.13V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.3V