1.5SMC51CA TR13 PBFREE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 1 411
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
70.1V Clamp 21.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
DO-214AB, SMC
1.5SMC51CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC51CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC51CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43.6V
Voltage - Breakdown (Min)
48.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
70.1V