1.5SMC33CA TR13 PBFREE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 14 715
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 23 881
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
YAGEO
YAGEO
In Stock: 500
45.7V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
DO-214AB, SMC
1.5SMC33CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC33CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC33CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.7V