1.5SMC27A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC27ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC27A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37.5V Clamp 40A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
40A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
23.1V
Voltage - Breakdown (Min)
25.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
37.5V