1.5SMC22A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC22ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC22A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30.6V Clamp 49A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
49A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18.8V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
20.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30.6V