Image for 1.5CE51CA BK PBFREE is not available
1.5CE51CA BK PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5CE51CABKPBFREE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5CE51CA BK PBFREE
Description
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO201
Detailed Description
70.1V Clamp 21.4A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43.6V
Voltage - Breakdown (Min)
48.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
70.1V