CLB-103-12C5N-W-A/10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Image for CLB-103-12C5N-W-A/10 is not available
CLB-103-12C5N-W-A/10
DigiKey Part Number
432-CLB-103-12C5N-W-A/10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLB-103-12C5N-W-A/10
Description
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 250 V AC 32 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
32 V