CSM4Z-A2B3C3-60-6.0D18
DigiKey Part Number
370-1138-2-ND - Tape & Reel (TR)
370-1138-1-ND - Cut Tape (CT)
370-1138-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSM4Z-A2B3C3-60-6.0D18
Description
CRYSTAL 6.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 MHz ±30ppm Crystal 18pF 60 Ohms HC-49/US
Category
Frequency Tolerance
±30ppm
Mfr
Load Capacitance
18pF
Series
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
6 MHz
Package / Case
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)