CPPLC7L-A5BP-4.096TS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Cardinal Components Inc.
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
4.096 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CPPLC7L-A5BP-4.096TS
DigiKey Part Number
CPPLC7L-A5BP-4.096TS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPPLC7L-A5BP-4.096TS
Description
XTAL OSC XO 4.0960MHZ CMOS SMD
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)