RTM2030/30-GY
DigiKey Part Number
4641-RTM2030/30-GY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTM2030/30-GY
Description
MULTIPURPOSE ABS ENCLOSURE
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Case Plastic, ABS Gray Cover Included 5.591" L x 3.150" W (142.00mm x 80.00mm) X 1.181" (30.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RTM2030/30-GY Models
Category
Height
1.181" (30.00mm)
Mfr
Area (L x W)
17.6in² (114cm²)
Series
Design
Cover Included
Packaging
Bag
Material
Part Status
Active
Color
Gray
Container Type
Case
Ratings
Size / Dimension
5.591" L x 3.150" W (142.00mm x 80.00mm)