33-3972EXF-05-0150
DigiKey Part Number
1526-33-3972EXF-05-0150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
33-3972EXF-05-0150
Description
ANTENNA
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS, IRNSS, NavIC, QZSS Module Screw-Mount Chassis Mount
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Calian
VSWR
1.5
Packaging
Box
Gain
37dBi, 37dBi, 37dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 150mm, Filter, LNA
RF Family/Standard
Navigation
Termination
Screw-Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency (Center/Band)
1.207GHz, 1.549GHz, 1.582GHz
Height (Max)
0.587" (14.90mm)
Frequency Range
1.16GHz ~ 1.255GHz, 1.539GHz ~ 1.559GHz, 1.559GHz ~ 1.606GHz