RN06B6900CT5-25
DigiKey Part Number
4713-RN06B6900CT5-25TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-RN06B6900CT5-25CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-RN06B6900CT5-25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN06B6900CT5-25
Description
THINRES 0603 .1% 690 OHM 25PPM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
690 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)