GMT32X7R334K50NT3
DigiKey Part Number
4713-GMT32X7R334K50NT3TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMT32X7R334K50NT3CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMT32X7R334K50NT3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMT32X7R334K50NT3
Description
CAP0805 COG 39PF 5% 50V AEC
Detailed Description
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)