GMT21CG220J100NT4
DigiKey Part Number
4713-GMT21CG220J100NT4TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMT21CG220J100NT4CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMT21CG220J100NT4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMT21CG220J100NT4
Description
CAP0805 COG 22 5% 100V AECQ
Detailed Description
22 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)