GMC32X5R227M6R3NT
DigiKey Part Number
4713-GMC32X5R227M6R3NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC32X5R227M6R3NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC32X5R227M6R3NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC32X5R227M6R3NT
Description
CAP1210 X5R 220UF 20% 6.3V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)