GMC31X7R154J50NT
DigiKey Part Number
4713-GMC31X7R154J50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC31X7R154J50NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC31X7R154J50NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC31X7R154J50NT
Description
CAP1206 X7R .15UF 5% 50V
Detailed Description
0.15 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)