GMC21CG1R0B100NT
DigiKey Part Number
4713-GMC21CG1R0B100NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC21CG1R0B100NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC21CG1R0B100NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC21CG1R0B100NT
Description
CAP0805 COG 1PF .1PF 100V
Detailed Description
1 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)