FB321611T-101Y-S
DigiKey Part Number
4713-FB321611T-101Y-STR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-FB321611T-101Y-SCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-FB321611T-101Y-SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FB321611T-101Y-S
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 1206 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 450mA 200mOhm
Category
Current Rating (Max)
450mA
Manufacturer
Cal-Chip Electronics, Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz