CHV0805N500681JCT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CHV0805N500681JCT |
Description | HVCAP0805 COG 680PF 5% 500V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features High Voltage |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |