CAS10F2003CT
DigiKey Part Number
4713-CAS10F2003CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-CAS10F2003CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-CAS10F2003CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS10F2003CT
Description
ANTISULF RES0805 1% 200K OHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)