CAS06F3320CT
DigiKey Part Number
4713-CAS06F3320CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-CAS06F3320CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-CAS06F3320CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS06F3320CT
Description
ANTISULF RES0603 1% 332 OHM
Detailed Description
332 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)