MMFR3710B100KV9
DigiKey Part Number
4506-MMFR3710B100KV9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMFR3710B100KV9
Description
100KOHMS 0.1% 0.5W 5PPM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-50°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)