PBB-11817-2
Enclosure Modifications: Quick Steps to 5-Day Delivery
PBB-11817-2
DigiKey Part Number
PBB-11817-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBB-11817-2
Description
BOX PLASTIC GRAY 5.12"L X 3.15"W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Plastic, Fiberglass/Polyester, Polycarbonate Gray Cover Included 5.118" L x 3.150" W (130.00mm x 80.00mm) X 3.346" (85.00mm)
Category
Design
Cover Included
Mfr
Material
Series
Color
Gray
Packaging
Bulk
Thickness
0.118" (3.00mm)
Part Status
Active
Features
Pushbutton Holes - 2
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
5.118" L x 3.150" W (130.00mm x 80.00mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Height
3.346" (85.00mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Area (L x W)
16.1in² (104cm²)