AN-1304-AB
AN-1304-AB
Enclosure Modifications: Quick Steps to 5-Day Delivery
AN-1304-AB
DigiKey Part Number
377-2396-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AN-1304-AB
Description
BOX ALUM BLACK 4.54"L X 3.54"W
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Metal, Aluminum Black Cover Included 4.535" L x 3.543" W (115.19mm x 89.99mm) X 2.165" (55.00mm)
Category
Design
Cover Included
Mfr
Material
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Thickness
0.130" (3.30mm)
Part Status
Active
Features
Card Guides, PCB Supports, Watertight
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
4.535" L x 3.543" W (115.19mm x 89.99mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
2.165" (55.00mm)
Weight
0.875 lb (396.89 g)
Area (L x W)
16.1in² (104cm²)