TISP4P035L1NR-S
DigiKey Part Number
TISP4P035L1NR-STR-ND - Tape & Reel (TR)
TISP4P035L1NR-SCT-ND - Cut Tape (CT)
TISP4P035L1NR-SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TISP4P035L1NR-S
Description
THYRISTOR 24V 30A SC-74A
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V Off-State 30 A Ipp TVS Thyristor SC-74A, SOT-753
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TISP4P035L1NR-S Models
Category
Current - Hold (Ih)
30 mA
Manufacturer
Bourns Inc.
Number of Elements
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance
3.5pF
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakover
35V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - Off State
24V
Supplier Device Package
SOT-23-5
Current - Peak Pulse (8/20µs)
30 A
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18 A