TISP4180M3AJR-S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 5 000
Datasheet
145V Off-State 220 A Ipp TVS Thyristor DO-214AC, SMA
TO-214AC SMA
TISP4180M3AJR-S
DigiKey Part Number
TISP4180M3AJR-S-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TISP4180M3AJR-S
Description
THYRISTOR 145V 220A DO-214AC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
50 A
Manufacturer
Bourns Inc.
Current - Hold (Ih)
150 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Number of Elements
1
Part Status
Active
Capacitance
62pF
Voltage - Breakover
180V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Off State
145V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - On State
3 V
Supplier Device Package
DO-214AC (SMA)
Current - Peak Pulse (8/20µs)
220 A