SRN6045HA-330M
DigiKey Part Number
118-SRN6045HA-330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN6045HA-330MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN6045HA-330MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN6045HA-330M
Description
FIXED IND 33UH 1.5A 211 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 1.5 A 211mOhm Max Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
211mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
24 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.2A
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)