SRN6045HA-2R2Y
DigiKey Part Number
118-SRN6045HA-2R2YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN6045HA-2R2YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN6045HA-2R2YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN6045HA-2R2Y
Description
FIXED IND 2.2UH 4.4A 23 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Inductor 4.4 A 23mOhm Max Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
23mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
17 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
50MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current - Saturation (Isat)
9.5A
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)