SRN6045HA-100M
DigiKey Part Number
118-SRN6045HA-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN6045HA-100MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN6045HA-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN6045HA-100M
Description
FIXED IND 10UH 2.6A 50 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Inductor 2.6 A 50mOhm Max Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
50mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
20MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current - Saturation (Isat)
4A
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)