SRN6045HA-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN6045HA-100M |
Description | FIXED IND 10UH 2.6A 50 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Inductor 2.6 A 50mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 50mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 2.52MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 20MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 4A | Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm) |