SRN4012T-2R2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN4012T-2R2M |
Description | FIXED IND 2.2UH 1.9A 60 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.9 A 60mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRN4012T-2R2M Models |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 60mOhm |
Series | Q @ Freq 6 @ 100kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 70MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.65A | Base Product Number |