SRF3225AB-101Y
DigiKey Part Number
118-SRF3225AB-101YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF3225AB-101YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF3225AB-101YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3225AB-101Y
Description
CMC 100UH 100MA 2LN 5.5KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5.5 kOhms @ 10 MHz 100mA DCR 3.5Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
3.5Ohm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
5.5 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
100mA