SRF1280-3R3Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF1280-3R3Y |
Description | INDUCT ARRAY 2 COIL 3.3UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Shielded 2 Coil Inductor Array 13.2 µH Inductance - Connected in Series 3.3 µH Inductance - Connected in Parallel 11mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 10.4 A Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF1280-3R3Y Models |
Category | Current Saturation - Parallel 21.5 A |
Manufacturer Bourns Inc. | Current Saturation - Series 10.8 A |
Series | DC Resistance (DCR) - Parallel 11mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | DC Resistance (DCR) - Series 40mOhm Max |
Part Status Active | Shielding Shielded |
Number of Coils 2 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Inductance - Connected In Parallel 3.3 µH | Mounting Type Surface Mount |
Inductance - Connected In Series 13.2 µH | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating - Parallel 10.4 A | Height 0.315" (8.00mm) |
Current Rating - Series 5.23 A | Base Product Number |